czwartek, 23 sierpnia 2012

Egzotyczne Azory za mniej niż 650PLN! Prawdziwy raj na wyciągnięcie ręki... ;-)
Na pewno, tak jak ja, marzyliście kiedyś o kilku dniach spędzonych na jakiejś rajskiej wyspie, położonej z dala od stałego lądu. Teraz nadarza się doskonała okazja, aby to marzenie spełnić! Portugalskie linie lotnicze TAP oferują nam bowiem przeloty na jedną z wysp Azorów - Terceirę - za niecałe 350PLN!
Taka cena dostępna jest na loty w terminie 29.11-4.12. Mamy zatem sześć dni, aby zaznać nieco egoztyki. Azory znajdują się na samym środku Oceanu Atlantyckiego, 1500 kilometrów od wybrzeży Portugalii. Zatem sam kraniec Europy ;-) Bilety rezerwujemy na stronie www.flytap.com
Terceira swoją nazwę zawdzięcza kolejności, w której została odkryta. Jak łatwo się domyślić, była to trzecia z dziewięciu odnaleziona wyspa archipelagu. Największym skarbem znajdującym się na wyspie jest historyczny gród warowny, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Azory to także raj dla miłośników aktywnego spędzania czasu i bajecznych widoków. Pełno tu jezior kraterowych, zachwycających szmaragdową barwą, parujących gejzerów czy zielonych gór. Wulkaniczne pochodzenie wysp odcisnęło także swój ślad na ich wybrzeżach - stromych i urwistych. W terminie tym możemy spodziewać się idealnej pogody na zwiedzanie - około 18, 20 stopni. 


O tym, jak tanio dostać się z Polski do Lizbony pisałam już tutaj: http://maketravellingcheapandeasy.blogspot.com/2012/08/pojawia-sie-swietna-opcja-na-spedzenie.html . Cała nasza podróż nie wyniesie zatem więcej niż 650PLN! Świetna cena, jak na tak egzotyczny kierunek!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz