czwartek, 13 września 2012

Sposób na tani nocleg vol. 1 ;-)


Dziś post z kategorii "noclegi". Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że każdy z Was preferuję inną formę noclegu: dla jednych największą atrakcją jest noc spędzona na plaży pod rozgwieżdżonym niebem, inni preferują sypialnie wieloosobowe w hostelach, gdzie mogą poznać ludzi z całego świata, a jeszcze inni nad wyraz cenią sobie prywatność i własną łazienkę w pokoju. Nie ma w tym nic złego, w końcu najważniejsze jest to, żeby podróż odbywała się zgodnie z naszymi przekonaniami - tylko wtedy będziemy z niej w pełni zadowoleni ;-)

Dziś przedstawię Wam jeden z portali, za pomocą którego znaleźć możecie bardzo tani nocleg. Być może już o nim słyszeliście - mowa o stronie www.couchsurfing.org. Cała zabawa polega na tym, że śpimy w domach obcych ludzi, którzy zgodzili się nas ugościć - za darmo ;-)
Aby znaleźć takiego gospodarza, należy zarejestrować się na stronie, uzupełnić swój profil i... rozpocząć poszukiwania! Wystarczy w wyszukiwarce wpisać miasto, do którego chcemy się udać, a wyświetli nam się lista osób, oferujących zakwaterowanie. Wybierając osobę warto zwrócić uwagę, czy obecnie jest w stanie nas ugościć. Informacja taka znajduje się w profilu danej osoby w zakładce "Couch information". Następnie wystarczy wysłać zapytanie o możliwość przenocowania i czekać na pozytywne rozpatrzenie prośby ;-)

Z tego co wiem, różni ludzie się trafiają. Jedni dadzą Wam wolną rękę, nie będą ingerować w Wasz plan dnia, inni natomiast będą towarzyszyć Wam w zwiedzaniu miasta, przy posiłkach itp. Ma to oczywiście swoje plusy - nikt tak, jak rodowity Londyńczyk nie zna miasta! Dzięki temu poznacie nie tylko główne atrakcje turystyczne, ale także niesamowite miejsca znane tylko "stałym bywalcom" ;-) O tym, czy ta forma noclegu Wam odpowiada, musicie zdecydować sami. W pełni rozumiem, że nie każdy lubi towarzystwo obcych osób.

Ja osobiście z tej formy noclegu jeszcze nie korzystałam, ale znajomi, którzy tego doświadczyli, są bardzo zadowoleni - kontakt ze swoimi gospodarzami utrzymują do dziś. Teraz i ja szukam okazji, aby spróbować couchsurfingu ;-)

A co Wy myślicie o tym sposobie na tani nocleg? Skorzystalibyście, gdybyście mieli okazję? ;-) W końcu dzięki temu cały świat jest w zasięgu ręki!


Teraz z innej beczki: jeśli macie JAKIEKOLWIEK pytania do mnie, czy to odnośnie tanich lotów, noclegów, czy nawet pogody, nie zastanawiajcie się, tylko pytajcie! Obojętnie gdzie - może być to komentarz pod postem lub wiadomość na facebook'u. Na każde pytanie udzielę odpowiedzi, obiecuję ;-)

No i druga sprawa: jeszcze tylko dwie osoby i będzie Was już 200 fanów Make Travelling Cheap and Easy! Dziękuję Wam za to bardzo! ;-)

3 komentarze:

  1. Niestety korzystanie z tej formy szukania noclegu niesie ze sobą spore ryzyko. Moje znajome korzystają od ok. dwóch lat z tego serwisu i niestety kilkakrotnie miały niemiłe niespodzianki...Korzystać i próbować warto jednak ostrożności nigdy za wiele:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście, nasze bezpieczeństwo przede wszystkim, dlatego decydując się na couchsurfing warto wybrać się w podróż z osobą towarzyszącą - raźniej i bezpieczniej ;-)

    OdpowiedzUsuń