wtorek, 11 czerwca 2013

Sposób na tani nocleg - część druga

Było już o couchsurfingu (o, tutaj), teraz przyszła kolej na nieco inną formę noclegu. Słyszeliście o stronie www.airbnb.com? Jest to takie miejsce w sieci, w którym ludzie z całego świata oferują na wynajem swoje mieszkania/pokoje zarówno turystom, jak i tym, którzy w danym miejscu chcą zatrzymać się na dłużej.

Jest to zdecydowanie świetna opcja dla osób podróżujących grupą (z każdą osobą koszty maleją ;-)) oraz dla tych, którzy wyjątkowo mocno cenią sobie prywatność, własną łazienkę i kuchnię. 

Dlaczego ten sposób na nocleg jest tak wyjątkowy? Bo za cenę noclegu porównywalną do tych w hostelach może nam się trafić naprawdę świetna lokalizacja, dwa kroki od największych atrakcji miasta, do którego się udajemy. 

Oczywiście ceny mieszkań do wynajęcia w tych najatrakcyjniejszych miejscach często są wysokie, choć zdarzają się okazję. Ja ze swojej strony mogę zaproponować poszukanie noclegu na obrzeżach miasta lub nawet w pobliskich miejscowościach - cena może być nawet dwukrotnie niższa a dojazd w obrębie aglomeracji jest zawsze świetny.

Do kwoty jaką należni będziemy naszemu gospodarzowi doliczana jest na airbnb opłata serwisowa w wysokości 6-12% wartości rezerwacji. Im wyższa podsuma rezerwacji, tym mniejszy procent opłaty serwisowej jest naliczany.

Korzystaliście kiedyś z tej opcji noclegu? Ja z pewnością podczas następnej podróży ze znajomymi zdecyduję się na tę formę ;-)

2 komentarze:

  1. Rewelacja! Z pewnością poczytam o tym więcej i kto wiem, może zdecyduję się na taką opcję! Pozdrawiam :-*

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa opcja:) Ale nie wiem czy bym się zdecydowała.

    OdpowiedzUsuń